696 469 187 kontakt@czopor.pl
ortodoncja-czopor

Witam w Ortoczopor

Nazywam się Anna Czopor i jestem lekarzem stomatologiem.

Jestem właścicielem praktyki stomatologiczno-ortodontycznej w Poznaniu i Osnie. Zajmuję się leczeniem ortodontycznym dzieci i dorosłych, oraz jako autoryzowana praktyka ortodontyczna leczę pacjentów szynami Clear Aligner.

ortodoncja-czopor

Lekarz Stomatolog
Anna Czopor

aa-ortodoncja

ul. Wołodyjowskiego 41
Poznań 60-177

ul. Wodociągowa 52
Ośno Lubuskie 69-220

T: +48 696 469 187

Umów się na wizytę kontrolną

Ocenimy Twoje uzębienie i zaplanujemy leczenie

Leczenie ortodontyczne można rozpocząć w każdym wieku.W trakcie leczenia ortodontycznego trzeba pamiętać o prawidłowej higienie jamy ustnej. W okresie dziecięcym do skoku wzrostowego stosujemy aparaty ruchome; czynno-czynnosciowe wykorzystujące potencjał wzrostowy organizmu. Aparaty ruchome noszone są całą noc plus kilka godzin w ciągu dnia, czas leczenia to 2-4 lata i związany jest z etapami wyrzynania się zębów stałych.

Po leczeniu czynnym aparatami ruchomymi jest leczenia retencyjne – stabilzujące trwające połowę czasu leczenia czynnego. Oprócz ustawienia zębów, aparatami ruchomymi korygujemy również istniejące zaburzenia oddychania, mowy, żucia, korygujemy również postawę ciała. U pacjentów dorosłych można stosować aparaty stałe, nie ma granicy wieku do ich stosowania. Czas leczenia aparatami stałymi to 2-3 lata, okres retencji-stabilizacji zgryzu to podwójny czas leczenia czynnego, podczas którego nosi się szyny retencyjne. W leczeniu dzieci i dorosłych można stosować szyny Clear Aligner. Czas leczenia szynami CA jest indywidualny dla każdego pacjenta i okreslony na podstawie wykonanych badan; skan twarzy, skan zębów, analiza zdjęć rtg- cefalogramu, pantomogramu, analizy modeli.

ortodoncja-czopor3

Często u pacjentów ze startymi zębami, zgrzytającymi i zaciskającymi zęby oraz z problemami mięsniowymi, stawowymi stawów skroniowo żuchwowych wykonuje się badanie: Axioquick, T-scan, Bruxoff. Podczas leczenia ortodontycznego zmiana ustawienia zębów wpływa na rysy twarzy, mowę, żucie, oddychanie oraz postawę ciała stąd często leczenia ortodontyczne prowadzone jest równolegle z fizjoterapią.

Technologia

Nowoczesne rozwiązania w dziedzinie ortodoncji

TRIOS – Skaner wewnątrzustny

Zastępuje tradycyjny wycisk Skanując łuki zębowe w czasie 2-3 min. otrzymujemy cyfrowy model w 3D. Po kilku minutach od skanowania można wraz z pacjentem obejrzeć i omówić wstępny plan leczenia, sprawdzić stan zębów, wypełnień, dziąseł.

MORPHEUS – Skaner twarzy

Umożliwia analizę twarzy w trzech wymiarach. Wgranie zdjęcia rtg; cefalogramu w skan twarzy umożliwia określenie zmian w rysach twarzy przed leczeniem ortodontycznym i porównania skanu twarzy po leczeniu ortodontycznym

Bruxoff

Jedyny system diagnostyczny rejestrujący ilość skurczy mięśni żwaczy w dzień i nocy.Badanie wykonuje się u pacjentów zgrzytających i zaciskająch zęby, służy do diagnostyki bruksizmu dziennego i nocnego.

Laser biostymulacyjny

Stosowany w stanach zapalnych stawów skroniowo-żuchwowych, chorób przyzębia i leczeniu zmian okołowierzchołkowych zebów. Okolicę zapalną naswetla się od 4-6 min. przekazujac w ten sposób dawkę energii, ktorą organizm wykorzystuje w procesach biologicznych do regeneracji tkanek zmienionych zapalnie.

Laser-biostymulacyjny_2

Q-tens

Elektrostymulacja TENS mięśni i nerwów za pomocą urządzenia Quadra Tens generującego impulsy elektryczne o określonej częstotliwości, amplitudzie i czasie wywołuje efekty biologiczne w postaci łagodzenia bólu i traktowana jest jak jako bezinwazyjny, niefarmakologiczny zabieg leczniczy.

Przeciwbólowa terapia TENS (przez skórna stumulacja nerwów) impulsami elektrycznymi blokuje (teoria Bramki Kontrolnej) bodźce bólowe przenoszone do centralnego układu nerwowego przez włókna typu A i pobudza włókna nerwowe typu C przenoszące informacje o dotyku, temperaturze.

Organizm pod wpływem bodźców wydziela własne środki przeciwbólowe beta-endorfiny. Tens nie eliminuje przyczyny bólu, ale skutecznie redukuje jego odczuwanie.

Do łagodzenia bólu ostrego zaleca się prądy TENS o częstotliwości 80-100 Hz, natomiast dla bólu przewlekłego 0,5 – 5 Hz (burst)

Axioquick

Elektroniczny łuk twarzowy systemu pozwala na precyzyjny zapis badania przemieszczenia żuchwy pacjenta w czasie rzeczywistym dzięki innowacyjnemu technologicznie systemu emisji fal ultradźwiękowych. Cztery emitery fal, oraz osiem mikrofonów odbiorczych umożliwia niespotykana dokładność prowadzenia pomiarów.

System pozwala na szybka diagnostykę zakresu ruchów żuchwy w stawie skroniowo-żuchwowym, jak również na komputerowe przetworzenie tych danych w celu zastosowania ich w trakcie leczenia protetycznego pacjentów. System współpracuje bezpośrednio z komputerem za pomocą łącza USB, lub też bezprzewodowo, przesyłając dane w czasie rzeczywistym.

Natychmiastowa analiza umożliwia wykonanie diagnostyki funkcjonalnej stawu skroniowo-żuchwowego, jak również określenie przyczyny i pochodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stawem.

Możliwe staje się dzięki temu zaplanowanie, poprowadzenie i ocena skuteczności leczenia zaburzeń stawu skroniowo – żuchwowego u pacjenta w dużo krótszym czasie i z dużo większą precyzją.

logo-white

ul. Wołodyjowskiego 41, 60-177 Poznań
ul. Wodociągowa 52, 69-220 Ośno Lubuskie

Ta strona używa ciasteczek cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności