696 469 187 kontakt@czopor.pl

Lekarz Stomatolog
Wojciech Czopor

Specjalista Ortodonta

Lekarz stomatolog. Ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu 1991 roku, a już w 1992 roku otworzył własną praktykę stomatologiczną. W 1995 roku zdał egzamin specjalizacyjny I stopnia ze stomatologii ogólnej. Od 1996 roku zajmuje się leczeniem ortodontycznym dzieci i dorosłych. W 2002 roku zdał egzamin specjalizacyjny stopnia II z ortodoncji i został wpisany w Urzędzie Marszałkowskim na listę praktyk ortodontycznych prowadzących staże z ortodoncji.

W 2009 roku jako druga autoryzowana praktyka Clear Aligner w Polsce wprowadza do leczenia ortodontycznego system szyn Clear Aligner. Od 2012 roku prowadzi wykłady, szkolenia i warsztaty z planowania i leczenia szynami Clear Aligner. W czasopiśmie Dental Forum 2/2012 opisał pierwszego pacjenta leczonego w Polsce szynami Clear Aligner. Przez 3 lata pracował jako asystent na Uniwersytecie AM w Poznaniu w Katedrze Ortodoncji i Ortopedii Szczękowo-Twarzowej. Od 2014 roku w swojej praktyce ortodontycznej stosuje najnowsze technologie cyfrowe 3D, a prace ortodontyczne wykonywane są na modelach drukowanych.

W czasopiśmie Dental Estetic 1/2019 opisał pierwszego pacjenta w Polsce leczonego ortodontyczne szynami Clear Aligner jako przygotowanie do leczenia protetycznego. Diagnoza, plan leczenia oraz samo leczenie odbywało się na podstawie najnowszych technologii 3D, które dokładnie zostały opisane w/w artykule. Od kilku lat na swoich wykładach omawia najnowsze technologie, które stosuje w swojej praktyce; Trios- skaner wewnatrzustny, Morpheus- skaner twarzy, Axioquick- elektroniczny łuk twarzowy, T-scan, elektroniczna kalka okluzyjna, Bruxoff- analiztor napięcia mięśni, Quadra Tens- elektrostymulacja mięśni, laser biostymulacyjny, bioptron.

Jest członkiem; Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego (PTO), Polskiego Towarzystwa Badania Bólu (PTBB), Polskiego Towarzystwa Techniki Ortodontycznej (PTTO)